Kolędujemy dla dzieci

Powiększ obraz

28 grudnia 2019 roku trójka licealistów razem z nauczycielką religii wyruszyli na wąsoskie ulice odwiedzając mieszkańców i śpiewając kolędy.


Kolędowanie rozpoczęło się o godzinie 09:00 na rynku Wąsosza. Na początku nie było optymistycznie, ale z czasem było coraz lepiej. Punktem zwrotnym, który dał nadzieję, była kolęda w bloku na ulicy św. Jana Pawła II. Mieszkańcy w bardzo miły sposób reagowali na przyjście kolędników. Ofiarowywali nie tylko pieniądze, ale również czekolady, chusteczki nawilżające a nawet własnoręcznie wykonane czapki wełniane.
Warto zauważyć, że drzwi otwierali ludzie w różnym wieku. Starsi często schorowani, który mimo słabego stanu zdrowia cieszyli się z kolędy i chcieli pomóc dzieciom.
Wąsoszanie chętnie przyłączali się do śpiewu, niektórzy robili sobie pamiątkowe zdjęcia, cieszyli się z tego, że taka piękna polska tradycja jest kultywowana i wyrażali pragnienie przyjęcia kolędników za rok.
Kolędnicy serdecznie dziękują wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów za wspólne śpiewanie kolęd, ofiarowane dary oraz miłą atmosferę.

GALERIA ZDJĘĆ